Czy WZW typu B jest chorobą śmiertelną?

Czy wzwb to choroba smiertelna ? Czy mimo nosicielstwa mozna przeżyć długie zycie w formie i cieszyć sie nim do starości ? Czy zawsze rozwija sie marskosc lub rak ? Nie lecze sie bo sie nie kwalifikuje lecz dbam o siebie i nie pije od 2 lat alkoholu mam bardzo dobre wyniki. Czy to tylko kwestia czasu ze cos sie zacznie dziać czy wcale nie musi ? Mam malutkie dziecko chce wiedzieć czy będę mogla sie nim nacieszyć i go wychowac

Aleksander Ropielewski

Nie jest to choroba śmiertelna. Rokowanie zależy jednak od stadium zaawansowania i nasilenia zakażenia oraz statusu odporności. Nie musi dojść do marskości wątroby ani raka, jednak zdecydowanie ryzyko jest większe niż średnie populacyjne. Konkretne rokowanie i sposób postępowania zależą od danego przypadku.