Czym się różni WZW B od wirusa HBV?

Witam. Czym sie różni wzwb od wirusa hbv ? Jestem nosicielem hbv ale czy jednocześnie wzwb ? Czy mając hbv we krwi trzeba zachorować na wzwb ? A moze jest to nieodlaczne? Mój poziom wiremii to UI < 215 . Czyli bardzo niska. Skąd moge wiedzieć czy to tylko hbv we krwi czy takze wzw? Czy z hbv mozna przeżyć długie zycie ? Jestem pod opieka lekarza. Pytam dodatkowo bo chce wiedzieć wiecej. Dziekuje.

Aleksander Ropielewski

WZW B to nazwa choroby spowodowanej przez wirusa HBV. Nie zawsze obecność wirusa wiążę się z zachorowaniem. Możliwe jest wieloletnie przeżycie z wirusem HBV oraz wyleczenie WZW typu B.