Noszenie zakupów 12 dni po operacji przepukliny pępkowej

Witam 12 dni temu miałam plastykę brzucha i zszycie kresy białej ok 10cm z której wychodziła przepuklina pepkowa. Dziś wybrałam się na zakupy i niestety gdy zwarzyłam siatki okazało się ze 6,5kg wazyło wszystko. Były to 2 siatki każda w jednej rece oraz torebka na ramieniu ok 2kg razem wszystkiego 6,5. Szłam bardzo powoli. W jaki sposób mogę sprawdzić czy nie pekło coś nic nie boli. Co mogło się stać podczas tych zakupów? Jestem załamana nie wychodzę już nigdzie:(. Boję się ze efekt stracony.

Proponuję więcej nie nosić żadnych przedmiotów, przez min. 30 dni po zabiegu należy uważać i się oszczędzać.
Zapewne jeżeli nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości, nic złego się nie stało

 Lek. Aleksandra Witkowska

Szanowna Pani - ocenę należy zostawić lekarzowi - proszę udać się do lekarza operującego.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg