Nowotwór złośliwy zgięcia esiczo-odbytniczego

Moj tata 59 lat ma nowotwor zlosliwy c19 ,g3, zgiecia esiczo-odbytniczego, mial resekcje odbytnicy z esica i ma stomie,jest po 1 rocznej chemioterapii w ostatnim tk w miednicy widoczny jest w malej ilosci wolny plyn oraz pasmowate zgrubienie otrzewnej,innymi slowa naciek najpewniej npl w obrebie sieci srodbrzusza po lewej stronie z plynem w jamie otrzewnow ma tez przepukline sr.worka 4cm z plynem w kresie bialeji, czy to powazne,jakie sa rokowania na zupelne wyzdrowienie i zamkniecie stomii

Niestety taki opis badania TK może świadczyć o dalej toczącym się procesie nowotworowym w zakresie jamy brzusznej. Rokowania w takim przypadku są złe, a w chwili obecnej nie ma raczej szans na odtworzenie ciągłości przewodu pokarmowego. Wynik trzeba skonsultować z prowadzącym onkologiem. Być może zadecyduje o dodatkowej chemioterapii (określenie też poziomu markera nowotworowego CEA świadczącego o toczącym się procesie nowotworowym).