O czym świadczą wyniki badań hormonalnych u 22-latki?

Witam. Zrobiłam badania hormonalne: ACTH, anty-TPO, DHEA, FT3, FT4, kortyzol, T3, T4, testosteron wolny. DHEA wynik: 9,65 ng/ml w zakresie 1,20 -6,30 oraz T4 wynik: 4,94 µg/dl w zakresie 5,13-14,10. Reszta wskaźników w normie. Powodem zrobienia badań są takie objawy jak: odbarwianie się skóry na nogach, objawy depresji, szybkie przybieranie na wadze mimo zdrowego stylu życia, nasilony trądzik na twarzy i plecach. Czy te wyniki badań mogą określić w czym tkwi problem? Co warto jeszcze zbadać?

Dzień Dobry Pani,

Z zadanymi przez Panią wątpliwościami, zapraszam Panią serdecznie do lekarza prowadzącego Panią, który zna Panią i Pani historię.

Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl