O czym świadczy przedłużająca się miesiączka u 14-latki?

Córka 14 lat skończyła w kwietniu, w maju pojawiła się pierwsza miesiączka, kolejna - teraz - trwa od 13 lipca i nie ustępuje. Córka nie skarży się na bóle czy inne dolegliwości. Wiem że pierwsze menstruacje mogą być obfite i nieregularne ale niepokoi mnie długość. Pierwszy okres trwał ok 4 dni. Ten już 9. Czy jest to już powód do niepokoju? Dodam że zużyła już w sumie jakieś 40 podpasek. Proszę o sugestie kiedy potrzebna wizyta u ginekologa.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli krwawienie nadal się utrzymuje konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa