O czym świadczy wynik badań prenatalnych 37-latki?

Witam robilam badania w 12 2 dni i martwia mnie trisomia 21 podstawowe 1:149 a skorygowane 1:229 mam 37lat i umieram z niepewnosci

Jeśli badanie wykonywał lekarz z certyfikatem FMF, to takie ryzyko zespołu Downa jest graniczne. To znaczy, że nie zaleca się inwazyjnych badań typu amniopunkcja czy biopsja kosmówki. Natomiast proponuje się pobranie krwi od ciężarnej na obecność DNA płodowego. Testy te nazywają się HARMONY lub NIFTY. O teście HARMONY może obszernie Pani poczytać na mojej stronie internetowej.