Obecność raka prostaty a leczenie

Witam. U taty stwierdzono Raka prostaty po biopsji...skala Gleasona 3+4..utkanie raka ok 30% a na drugim ok 5%...PSA 4,6...Po wykonaniu rezonansu wynik T2aNO...Prosze o pomoc jaka metode leczenia w tym przypadku bylaby najlepsza? Operacja usuniecia, radioterapia czy laparoskopowo...Bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek pomoc...sa tak rozne opinie, ze ciezko sie zdecydowac, ktora w tym przypadku bedzie najodpowiedniejsza..Dziekuje Serdecznie i Pozdrawiam,

Mam za mało danych co do wieku , stanu ogólnego pacjenta itp. , aby móc odpowiedzieć autorytatywnie! Rozumiem , że Pani stwierdzenie "są tak różne opinie" - oznacza , iż pacjent był konsultowany przez wielu specjalistów onkologów urologów - a nie tylko przez internet! Proponuję poddać się opcji leczenia zaproponowanej przez najbliższy Akademicki Ośrodek Onkologiczny!!! zż

Chory na nowotwór ma prawo do życia bez bólu.

Około 75 % chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową wymaga stałego leczenia przeciwbólowego.
Podstawą leczenia bólu jest ocena jego przyczyny.
Ból może być wywołany:
uciskiem i uszkodzeniem tkanek otaczających spowodowanym przez guz lub przerzuty,
naciekaniem okolicznych nerwów, tkanek miękkich, kości, narządów wewnętrznych,
jako wynik zabiegu operacyjnego
zastosowanej radio i chemioterapii
polekowej polineuropatii
zaburzeniami czynności sąsiednich i odległych narządów.
Chorobie nowotworowej często towarzyszą zaburzenia snu i depresja, które wpływają na poziom odczuwania bólu.

Czasami, mimo odpowiedniego leczenia przeciwbólowego może wystąpić ból przebijający lub ból końca dawki.
W leczeniu bólu nowotworowego opracowano schemat postępowania zwany „drabiną analgetyczną”. Przestrzeganie zasad drabiny analgetycznej pozwala na skuteczne leczenie u 70–90 % chorych z bólami nowotworowymi.
W leczeniu bólów nowotworowych powszechnie stosuje się również leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne oraz inne metody: blokady neurolizy leczenie paliatywne.
http://instytutleczeniabolu.pl/47/bol-nowotworowy