Objawy przepukliny

Mam pytanie w związku z przepuchlina jeśli pod przepuchliną jest nie powietrze a jakis płyn bo czuje że coś jest miękkiego do czego może to prowadzić , czy szybko to trzeba usunąć jeśli tego szybko nie-usunę to co może to spowodować wyjeżdżam za granicę na 3 miesiące i chciałbym zapytać się czy zrobić zabieg przed czy po wyjeżdze

Pytanie jest niejednoznaczne. Wrota przepukliny zawierają worek przepukliny zbudowany z otrzewnej, w którym zawarte są struktury jamy brzusznej (np. najczęściej jelita, sieć). Nie rozumiem więc o co Panu chodzi z tym powietrzem czy płynem w przepuklinie. Każdy rodzaj przepukliny wymaga leczenia operacyjnego. Im szybciej się taki zabieg wykona tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań związanych z tą przepukliną.