Objawy przeziębienia u 3-letniego dziecka

3-latka od października ma objawy przeziębienia (w najlepszym wypadku tylko katar).Byliśmy u laryngologa, który stwierdził, że 3 migdał jest powiększony, ale żeby do wiosny wstrzymać się z wycięciem. W połowie stycznia córka przeszła zapalenie oskrzeli (zinnat/7dni), jednak kaszel nie ustępował. W poł. lutego-zapalenie płuc (zinnat, rulid/14dni). Kontrola osłuchowo czysto w płucach i oskrzelach, ale lekki kaszel (bactrim, wapno/7dni minie w pon.). Kaszel nasila się, katar ziel., oddech chrapliwy

Po zapaleniu płuc lub oskrzeli kaszel może jeszcze jakiś czas się utrzymywać ale warto sprawdzić u lekarza czy nie ma wykładdmików stanu zapalnego( OB. CRP). Poza tym morfologia krwi czy nie ma niedokrwistości bo wtedy też mniejsza odporność.podawać regularnie witaminę D3. (vigantol).lekarz rodzinny możedziecko skierować na planowe przyjęcie celem diagnostyki obniżonej odporności.