Obniżone MCH i podwyższone RDW

Witam, od dwóch miesięcy ciągle jestem zmęczona, chce mi się spać, nie wiem, co się ze mną dzieje. Sądziłam, że to może anemia z braku żelaza, gdyż 7 miesięcy temu urodziłam dziecko i pod koniec ciąży takowa wystąpiła, jednak niczym nie była leczona i sama się wyrównała. Wyniki badań poziomu żelaza 193ug/dL, TIBC 438ug/dL, MG 0,78, morfologia nienajgorsza, jedynie MCH 25.8 przy normie 27-34 i RDW15.0 przy normie 11.5-14.5. O czym może to świadczyć?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Uważam, że powinna pani odwiedzić lekarza, który przede wszystkim Panią zbada i oceni pełne wyniki badań morfologii. Warto jednak wspomnieć, że u niektórych kobiet po urodzeniu dziecka dochodzi do przejsciowej niedoczynności tarczycy, co może objawiać się jako ciągłe osłabienie i zmęczenie. Warto poprosić lekarza o zbadanie tarczycy oraz oznaczenie z krwi hormonu TSH.

Pozdrawiam serdecznie