Obniżone poziomy neutrofilii i eozynofilii

neutrofile 2,37 i eozynofile 0,07. obydwa skladniki sa ponizej normy. prawie takie same wyniki mialam dokladni 2 miesiecy temu. za co sa odpowiedzialne te skladniki i co zrobic, zeby je unormowac?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Obniżenie tych dwóch parametrów nie jest niczym niepokojącym. Należy oceniać je w kontekście całego ukladu bialokrwinkowego. Jeżeli parametry są znacznie obniżone- nie podala Pani norm obowiązujących w laboratorium, może to świadczyć o problemach w och wytwarzaniu w szpiku. Neutrofile sa odzwierciedleniem procesów zapalnych toczących się w organizmie głównie na podłożu bakteryjnym, natomiast eozynofile odzwierciedlają skłonność do alergii lub zakażeń na podłożu pasożytniczym.
Pozdrawiam.