Obraz odpowiada zmianom wypryskowym lub przyłuszczycy

Witam, Na podst. hist. prof. dermat. stwierdziła parapsoriasis/wczese MF.Wynik: naskórek z niewielkiego stopnia akantozą ogniskową: -przypodstawną spongiozą -egzocyt. limfoc. w naskórek -parakerat. z domieszką surowicy na pow. W skórze własc. pow. okołonaczyniowy i rozprosz. mało nasilony odczyn zap. z komórek 1-jądrowych. Met. PAS grzybów nie stwierdz. Obraz odp. mało nasilonym zm. wypryskowym lub przyłuszczycy. Czy można zignorować II cz.wyniku? Sprawa dot. mężcz.39l, z IgE całk. 243.

Aleksander Ropielewski

Bez oceny stanu klinicznego nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na Pańskie pytanie. Możliwe, że ostateczna diagnoza będzie postawiona dopiero na podstawie odpowiedzi na zastosowane leczenie.