Odczuwanie zmęczenia nawet przy małym wysiłku

witam mam pytanie odczuwam zmeczenie prz malym wysilku pracy pracuje na hucie aluminium przy duzym wysiłku zaczyna bolec mnie głowa i mam zawroty a oczy sa bardzo wyczulone na swiatlo . nawet przymalym ruchu zaczyna brakowac mi powietrza zrobilem badania krwi i wszystko wyszlo dobrze mam 33 lata i wage 84 kg czy to moze byc tez zwiazane z nadwaga ???

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Występujące u Pana objawy mogą sugerować zaburzenia krążenia mózgowego. Nadwaga ma wpływ na pogorszenie funkcjonowania układu krążenia, mniejszą wydolność oddechową, gorszą tolerancję wysiłku fizycznego. Pana dolegliwości mogą jednak wynikać również z warunków pracy - nadmierne gromadzenie glinu (aluminium) w organizmie może objawiać się zawrotami głowy, zaburzeniami równowagi, zaburzeniami pamięci. Prawidłowe wyniki badań krwi nie wykluczają zmian chorobowych w organizmie. Konieczna jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie.