Opis MR przysadki mózgowej a prolaktynemia i wyciek z piersi

Witam Endokrynoolg skierował mnie na badanie MRi przysadki mózgowej z powodu prolaktynemii(po bromku poziom w normie),wycieki z piersi(usg piersi ok).wynik wyszedł natepujacy: Po podaniu środka kontrastowego w odrebie plata gruczolowego przysrodkowo po str.lewej uwidacznia sie ognisko silniejszego wzmocnienia kontrastowego wielkosci 1,8mm.Obraz nie jest typowy dla mikrogruczolaka.Nie mozna wykluczyc obecnosci nietypowego mikrogruczolaka lub innej zmiany ogniskowej.Co wynika z tego opisu?

Witam serdecznie,

Z wyniku badania jak w jego opisie, wynika, iż obraz MRI nie odpowiada typowemu obrazowi gruczolaka. Związku z tym, że uwidoczniono wzmocnioną zmianę ogniskową, nie można wykluczyć mikrogruczolaka i nietypowej budowie lub innej zmiany ogniskowej. Wskazana jest u Pani konsultacja z endokrynologiem prowadzącym w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.