Wynik MR przysadki mózgowej a trądzik, wypadanie włosów, bóle głowy, nudności i nerwowość
Badanie mr przysadki mózgowej przed i po dozylnym podaniu kontrastu przysadka mozgowa prawidlowej wielkosci niejednorodnie wzmacnia sie po kotrascie w tylnej czesci plata gruczolowego centralnie po stronie lewej ognisko wielkosci 5x2,3mm slabiej wzmacniajace sie po kontrascie niz pozostaly miąż przysadki. Obraz MR moze odpowiadac gruczolakowi mam tradzik nasilony wypadaja mi bardzo wlosy i bole glowy zciskajace w okolicach skroni procz tego nudnosci nerwowosc napobudliwosc co moze mi dolegac?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Zamieszczony opis jak i opisane objawy wydają się wskazywać na zmianę jaką jest gruczolak przysadki. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem.