Jak interpretować wyniki badań MR przysadki mózgowej?

Witam, Proszę o opinię na temat MR przysadki mózgowej dynamiczne Badanie wykonano w sekwencjach FSE/T1 przed i po kontraście w FSE/T2 i dynamiczne w warstwach 2mm. W siodle uwidoczniono przysadkę mózgową, wielkość 14x9x7mm. Płat przedni po kontraście i w badaniu dynamicznym z punktowa 2mm strefa o nizszym sygnale, polozona w srodkowo-gornej czesci gruczolu, ktora przy zgodnosci klinicznej moze sugerowac mikrogruczolaka. Sygnal plata tylnego w normie. Lejek polozony posrodkowo.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna interpretacja powyższego badania z wynikami badań laboratoryjnych oraz objawami