Czy mając taki wynik konieczna będzie operacja?

Dzień dobry. Od grudnia mam dolegliwości bólowe w odcinku lędźwiowym z prawym pośladkiem. Zastosowane leczenie diclovit oraz sirdulad. Wczoraj odebrałem wynik rezonansu, i wizytę mam dopiero u neurologa 7.06. Moje pytanie czy wg. tego wyniku czeka mnie operacja i czy nie lepiej szukać już neurochirurga. Wyprostowanie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Krążek międzykręgowy L4/L5, L5/S1 wykazuje obniżenie sygnału w obrazach T2-zależnych odpowiadające zwyrodnieniowemu odwodnieniu (dehydratacja). Na poziomie L5/S1 widoczna jest tylno pośrodkowa prawoboczna przepuklina (ekstruzja) krążka międzykręgowego modelująca worek oponowy, prawy korzeń S1 ze zwężeniem prawego zachyłka bocznego kanału kręgowego. Na poziomie L4/L5 widoczna jest centralno / prawostronna wypuklina krążka m/k sąsiadująca z prawym korzeniem nerwu L5 w kanale kręgowym. Na poziomie L3/L4 widoczne jest symetryczne uwypuklenie zarysu krążka międzykregowego z uciskiem worka oponowego z cechami względnej dwubocznej stenozy otworów m/k dla nn rdzeniowych. Osteofity przednio bocznych krawędzi trzonów L2-L5. Zmiany przerostowe w stawach międzywyrostkowych. Stożek końcowy rdzenia i korzenie ogona końskiego w badaniu MR bez zmian.
MĘŻCZYZNA, 43 LAT 4 tygodnie temu

To zależy od badania fizykalnego ew terapii manualnej i rehabilitacji. Generalnie stosując się do opisu - może Pan wymagać interwencji operacyjnej ale taką decyzję podejmuje się po uwzględnieniu postępów lub ich braku leczenia zachowawczego oraz przy obecności lub nieobecności objawów neurologicznych.