Czy wynik RM kręgosłupa jest wskazaniem do operacji?

Witam Jest to powtórne badanie RM (pierwsze było około 6 lat temu) zakończyło się rehabilitacją. Po pewnym czasie ból powrócił. Pracuje jako kierowca zawodowy i wymuszona pozycja to pozycja siedząca. Czy w związku z tym następna rehabilitacja jest celowa czy lepiej od razu starać się iść na operację. Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego w dwóch płaszczyznach: zniesienie lordozy lędźwiowej; zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji krążków międzykręgowych L1-S1 i obniżenia wysokości krążka międzykręgowego L5/S1; niewielka, tylna centralna wypuklina krążka międzykręgowego L4/5 z modelowaniem worka oponowego bez ucisku na korzenie nerwów rdzeniowych na tym poziomie; tylna centralna wypuklina krążka międzykręgowego L5/S1 z modelowaniem worka oponowego i zwężająca zachyłki boczne kanału kręgowego w kontakcie z korzeniami nerwów rdzeniowych S1 obustronnie, oraz cechy zwyrodnieiowego zwężania otworów m-k bardziej po str prawej, tylokrawędziowa osteofitoza trzonów kręgów L5, S1 modelująca worek oponowy; stożek końcowy rdzenia kręgowego zachowany prawidłowo; zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k; podchrzęstne zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów L5, S1 o typie Modic ll/lll.

Jakie objawy kliniczne ?? Konieczna konsultacja neurologiczna z pełną dokumentacją , wynikami badań . Jaki ogólny stan, inne schorzenia, wyniki badan labor?? Opis MRi kreg L-S: " Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego w dwóch płaszczyznach: zniesienie lordozy lędźwiowej; zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji krążków międzykręgowych L1-S1 i obniżenia wysokości krążka międzykręgowego L5/S1; niewielka, tylna centralna wypuklina krążka międzykręgowego L4/5 z modelowaniem worka oponowego bez ucisku na korzenie nerwów rdzeniowych na tym poziomie; tylna centralna wypuklina krążka międzykręgowego L5/S1 z modelowaniem worka oponowego i zwężająca zachyłki boczne kanału kręgowego w kontakcie z korzeniami nerwów rdzeniowych S1 obustronnie, oraz cechy zwyrodnieiowego zwężania otworów m-k bardziej po str prawej, tylokrawędziowa osteofitoza trzonów kręgów L5, S1 modelująca worek oponowy; stożek końcowy rdzenia kręgowego zachowany prawidłowo; zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k; podchrzęstne zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów L5, S1 o typie Modic ll/lll. "
Pozdrawiam