Jak rozumieć mój wynik RM kręgosłupa?

Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku badania MR kręgosłupa. Lordoza lędźwiowa spłycona, lewostronne skrzywienie boczne; nieco bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej Kręgozmyk tylny L5 w stopniu I Wysokość trzonów zachowana; niewielkie zmiany sygnału Modic II w przykrążkowych powierzchniach trzonów L5/S1 , sygnał kręgów niezmieniony. Na krawędziach trzonowe zmiany zwyrodnieniowe pod postacią ich zaostrzeń , niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-wyrostkowych L4/L5, L5/S1 Cechy dehydratacji krążków L1/L2, L5/S1 z obniżeniem ich wysokości Poza tym krążki międzykręgowe mają zachowaną wysokość i nie wykazują cech dehydratacji - na poziomie L1/L2 niewielka protruzja tylna uciska worek oponowy, bocznie krążek uwypukla się w kierunku otworów m-kręgowych - bez cech ucisku struktur nerwowych - na poziomie L4/L5 uwypuklony tylno- bocznie pierścień włóknisty krążka w niewielkim stopniu uwypuklasię części dolnych otworów m-kręgowych- bez cech ucisku struktur nerwowych - na poziomie L5/S1 protruzja tylno-boczna uwypukla się do przestrzeni tłuszczowej nadtwardówkowej kanału - nie uciska worka oponowego i korzeni rdzeniowych , bocznie uwypukla się i zwęża części dolne otworów m-kręgowych - bardziej prawy z przyleganiem do prawego korzenia nerwowego L5 Pozostałe krążki nie tworzą przepuklin/wypuklin. Rezerwa płynowa worka oponowego jest zachowana.

Otrzymałem to pytanie jako bezpośrednio do mnie. Niestety zupełnie nie zajmuję się kręgosłupami, więc nie wiele poradzę. Barki, kolana, biodra jakby co. Pozdrawiam, Michał Drwięga