Czy opis mojego rezonansu oznacza coś poważnego?

Dzień dobry. Mam 41 lat. Odebrałam opis rezonansu. Czy to coś poważnego? Wizytę mam dopiero za 3 miesiące. Lordoza lędźwiowa spłycona ; bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej Wysokość trzonów zachowana, w przykrążkowych powierzchniach trzonów L5-S1 zmiany sygnału Modic II , poza tym sygnał kręgów niezmieniony. Dehydratacja krążka L5/S1 z obniżeniem jego wysokości ; cechy niewielkiej częściowej dehydratacji krążków L1/L2, L3/L4, L4/L5 z obniżeniem wysokości L1/L2 i L3/L4 Poza tym krążki międzykręgowe mają zachowaną wysokość i nie wykazują cech dehydratacji - na poziomie Th12/L1 protruzja tylna centralno-przyśrodkowa prawa uciska worek oponowy - na poziomie L1/L2 protruzja tylno-boczna prawostronna wnika do prawego otworu m-kręgowego , dotyka prawego korzenia nerwowego L1 - na poziomie L3/L4 protruzja tylno-boczna prawostronna nieznacznie uciska worek oponowy , uwypukla się i zwęża prawy otwór m-kręgowy z odcinkowym przyleganiem do korzenia nerwowego L3 - na poziomie L4/L5 protruzja tylno-boczna nieznacznie uciska worek oponowy, uwypukla się i zwęża otwory m-kręgowe, w nieco większym stopniu lewy z przyleganiem do lewego korzenia nerwowego L4 - na poziomie L5/S1 protruzja tylna centralno-przyśrodkowa prawa ( zagrażająca sekwestracją ) wnika do przestrzeni tłuszczowej nadtwardówkowej kanału kręgowego na głębokość ok. 8mm, modeluje worek oponowy od strony brzusznej prawej, uwypukla się do prawego zachyłka bocznego, dotyka prawego korzenia rdzeniowego S1- bez cech ucisku Rezerwa płynowa worka oponowego jest zachowana. Stożek rdzenia bez cech ucisku lub modelowania, bez zmian sygnału.

Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe, w zależności od dolegliwości bólowych zaleca się dalsze postępowanie. Niestety nie mam żadnych informacji odnośnie tych dolegliwości u Pani.