Czy mój wynik rezonansu kręgosłupa wskazuje na konieczność operacji?

Dzień dobry, Otrzymałem wynik badania rezonansu magnetycznego i chciałbym się dowiedzieć czy w tym przypadku operacja jest konieczna? Dodam od siebie, że od 2 tygodni chodzę wykręcony i zgarbiony ciągle odczuwając ból w pośladku promieniujący do łydki. Opis: Zaburzenia metameryzacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa: na poziomie S1/S2 widoczny jest szczątkowy krążek międzykręgowy. Fizjologiczna lordoza lędźwiowa jest spłycona. Na poziomie L3/L4 widoczna jest pośrodkowo-lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy, zwężająca lewy zachyłek boczny kanału kręgowego oraz drażniąca lewy korzeń L4. Na poziomie L4/L5 widoczna jest pośrodkowo-lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy, zwężająca lewy zachyłek boczny kanału kręgowego oraz drażniąca lewy korzeń L5. Na poziomie L5/S1 widoczna jest duża, pośrodkowo-lewoboczna ekstruzja krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy, lewy korzeń S1 oraz przylegająca do prawego korzenia S1. Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował wielopoziomową dyskopatię z uciskiem na worek oponowy i korzenie nerwów rdzeniowych. Czy wskazany jest zabieg neurochirurgiczny czy leczenia zachowawcze to decyduję o tym lekarz neurochirurg. Dlatego proszę zgłosić się z wynikiem do neurochirurga celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.