Opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa 18-latka

Witam, dostałem dziś opis rezonansu magnetycznego czy mogę prosić o konsultacje. Lordoza lędźwiowa spłycona. Na poziomie L4/L5 obniżenie wysokości przestrzeni mk, przodozmyk kręgu L4 o około 5,5mm, oraz wypuklina krążka mk modelująca worek oponowy i obustronnie zwężająca otwory mk, bez cech ucisku nn. rdzeniowych. Poza tym zarysy kanału kręgowego gładkie. Inne otwory mk bez cech istotnego zwężenia, Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kręgowego niezmieniony.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, obraz wskazuje na przepuklinę krążka lędźwiowego na wysokości kręgu L4. Choroba może być wynikiem długotrwałego i nadmiernego przeciążenia odcinka lędźwiowego (waga, nadmierny wysiłek itp.). Proszę o konsultację z lekarzem zlecającym badanie w celu ustalenia dalszego postępowania. Pozdrawiam