Opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa 18-latka
Witam, dostałem dziś opis rezonansu magnetycznego czy mogę prosić o konsultacje. Lordoza lędźwiowa spłycona. Na poziomie L4/L5 obniżenie wysokości przestrzeni mk, przodozmyk kręgu L4 o około 5,5mm, oraz wypuklina krążka mk modelująca worek oponowy i obustronnie zwężająca otwory mk, bez cech ucisku nn. rdzeniowych. Poza tym zarysy kanału kręgowego gładkie. Inne otwory mk bez cech istotnego zwężenia, Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kręgowego niezmieniony.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowny Panie, obraz wskazuje na przepuklinę krążka lędźwiowego na wysokości kręgu L4. Choroba może być wynikiem długotrwałego i nadmiernego przeciążenia odcinka lędźwiowego (waga, nadmierny wysiłek itp.). Proszę o konsultację z lekarzem zlecającym badanie w celu ustalenia dalszego postępowania. Pozdrawiam