Opis RTG klatki piersiowej i płuca ze zmianami ogniskowymi

Opis rtg klatki piersiowej Pola płucne z uchwytnymi zmianami ogniskowymi, sylwetka serca rtg nieznacznie powyżej normy, przepona mocno obrysowana. Jak to rozumieć i co to znaczy?

Witam serdecznie,

Na podstawie opisu RTG klatki piersiowej nie można stwierdzić co Panu dolega. Przyczyn może być wiele, dlatego oprócz opisu badania RTG, potrzebne są tez informację z badania klinicznego oraz wywiadu i ewentualnych innych badań dodatkowych aby postawić diagnozę. Sugerowałbym udać się z wynikiem badania do lekarza prowadzącego w celu konsultacji.

Pozdrawiam.