Opuchlizna i ból jądra po obrzezaniu całkowitym

Witam, kilka dni temu miałem zabieg obrzezania całkowitego. Lekarz założył mi ciasny opatrunek doklejając go plastrem do moszny. Przez ten plaster bolały mnie te "przewody", które idą do lewego jądra i postanowiłem na drugi dzień go zerwać. Teraz niestety troszke pobolewa mnie lewe jądro a te "przewody" są wyraźnie opuchniętei tez troche mnie bolą. Boję się, że coś sobie zrobiłem. Po jakim czasie to wróci do normy? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

To normalny stan po tego typu zabiegu. Jądra i powrózki nasienne mogą być lekko bolesne i obrzęknięte przez tydzień do dwóch po zabiegu. Proszę być cierpliwym dolegliwości i obrzęk w przeciągu kilku dni powinny ustąpić. Proszę spełniać polecenia urologa i zgłosić się do niego na kontrolę w wyznaczonym terminie.