Opuchlizna i ból palca po uderzeniu

Kiedyś doznałem urazu dużego palca u nogi, który po tym zdarzeniu zaczął mocno boleć oraz spuchł. Przez kilka dni smarowałem go maścią przewiwbólową, ale nie pomagała. Palec mniej bolał sam od siebie, ale postanowiłem w końcu iść do ortopedy. Ten po zobaczeniu zdjęcia z rentgena, stwierdził, że nic nie da sie zrobić. No i mam pytanie, czy faktycznie nic się nie da zrobić? Palec dziś boli przy zginaniu do spodu i dalej jest lekko spuchnięty. Link do zdjęcia rentgenowskiego: http://bit.ly/1mg0Gw2

Witam serdecznie. Brak możliwości konkretnego działania wynika z tego, że nie ma żadnych oznak złamania. Ból może być wynikiem odczytu okostnowego powstałego na skutek urazu.