Opuchlizna i ropna wydzielina z penisa po zabiegu obrzezania

Witam Pana Doktora trzy tygodnie temu miałem zabieg pełnego obrzezania. Goiło sie ładnie. Od 5 dni mam opuchliznę, wyciaka ropa koloru pomaranczowego i raz take włókno koloru białego. Przemywam dwa razy dziennie mydlinami. Szczypienie w miejscu gojenia. pod skórą w okolicach żołedzia (ok 1.5 cm wzdłuż prącia) da sie wyczuc zgrubienie tak jakby jakas warstwa sie tam formowała dookoła prącia. Lekaż prowadzacy powiadział w rozmowie tel ze to normalne i ze to włukniak. Czy to zniknie, jak leczyć?

Witam. O ile pojawienie się włóknika możemy uznać za normalne, o tyle obecność wydzieliny o charakterze ropnym z penością nie świadczy o prawidłowym gojeniu. Ranę powinien obejrzeć lekarz który będzie miał możlwiosć przeprowadzenia bezpośredniego badania - np. lekarz POZ. Być może konieczne będzie zastosowanie antybiotykoterapii.