Opuchnięcia rąk i nóg i wysoki poziom leukocytów

Witam! Mój mąż ma problem - od pewnego czasu puchną mu ręce od dłoni do łokcia lub nogi od stopy do kolana. Wyniki krwi - wysokie leukocyty. Nerki po usg bez zmian. Zmian skórnych nie ma. Wykonał badanie w kierunku alergii - test 23 alergeny podstawowe i nic. Co to może być?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisane objawy mogą sugerować występowanie reumatoidalnego zapalenia stawów. Jednak na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, nie można postawić diagnozy. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.