Osłabienie - co mi dolega?

Witam. Mam 28 lat, ostatnio jak zmywałam naczynia nagle zrobiło mi się słabo, poczułam jak przyspiesza mi oddech, musiałam złapać się czegoś, aby nie upaść, zalałam się potem, a nogi zrobiły mi się jak z waty. Położyłam się szybko, bo raczej bym nie ustała dłużej i nagle chwycił mnie taki ból głowy i uczucie nudności. Głowa boli mnie bardzo często. Nawet w nocy przez sen czuję ten okropny ból, czasami utrzymuje się on cały dzień. Biorę leki na nadciśnienie. Czy ktoś może mi pomóc, czy powinnam zrobić sobie jakieś badania i jakie??? Aneta

Witam!

Warto, żeby najpierw zgłosiła się Pani do lekarza rodzinnego ze swoim problemem. On na podstawie wywiadu będzie mógł określić, czy wymaga Pani dalszych badań i konsultacji specjalistycznych. Jeśli jednak okaże się, że Pani problemy nie są wywołane zaburzeniami somatycznymi, wtedy należy zgłosić się do lekarza psychiatry. Opisane objawy mogą być wynikiem nasilonego lęku. Jednak by to stwierdzić potrzebna jest bezpośrednia konsultacja z lekarzem.

Pozdrawiam