Ostre zapalenie węzłów chłonnych u 6-latka

Dzien dobry. Mam problem,moj 6 letni syn Kuba byl w szpitalu z powodu ostrego zapalenia szyjnych wezlow chlonnych. Przy odbiorze karty informacyjnej ze szpitala przeczytalam ze syn ma niedobor wzrostu. Jego waga to 19 kg a wzrost 110 cm,chodzi do zerowki i jego kolezanki sa troszke nizsze od niego. I chcialabym zapytac czy syn moze byc na cos chory ze ma tyle wzrostu? Prosze o pomoc,bo nie wiem czy robic badania czy nie mam sie czym martwic.Z gory dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej wydaje się, że jest to nieznaczne obniżenie wzrostu. proponuję udać się z powyższą kartą informacyjną do swojego pediatry. Aby stwierdzić konieczność dodatkowych badań, należy przeprowadzić badanie lekarskie.