Panedoskopia i zapalenie żołądka

Mam pytanko!Sprawa wygląda następująco: Po bardzo ostrych bólach w okolicach żołądka wykonano u mnie Panedoskopię. W wyniku badania stwierdzono zapalenie żołądka. Otrzymałem wynik na kartce A-4 gdzie napisano :Test ureazowy dodatni! Lekarz gastrolog odesłał mnie do lekarza rodzinnego! Ten z koleji zlecił dwa antybiotyki tabletki osłonowe. Po miesiącu otrzymałem drugi wynik z gabinetu d. mikroskopowej gdzie wynik helikobakter pylori jest ujemny. Po co brałem te antybiotyki? Żołądek dalej boli

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Antybiotyki zostały wdrożone w związku z dodatnim wynikiem testu ureazowego. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.