Pęknięcie kości kciuka u 21-latki

W środę przewróciłam się na schodach i bolał mnie kciuk lewej ręki. W czwartek okazało się, że jest pęknięta kość kciuka i założono mi szynę gipsową na 4 tyg. Czy jest ryzyko, że mój kciuk nie będzie w pełni sprawny? Dodam, że jestem leworęczna i kiedy najszybciej będę mogła pisać tą ręką, ponieważ szyna gipsowa mi nie przeszkadza na tą chwilę tylko ból. I czy to podlega odszkodowaniu?I co jest gorsze złamanie kości czy pęknięcie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez zbadania oraz oceny wyników badań dodatkowych nie można wypowiedzieć się co do rokowania. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.