Pełne zaszycie po zabiegu usunięcia raka szyjki macicy

Witam. Moja dziewczyna miala zagieg usuwania raka szyjki macicy w konsekwencji ma usunieta macice. Od tamtej pory nie istnieje sex ponieważ moja dziewczyna powiedziala mi ze byla u ginekologa który jej powiedzial ze jest zaszyta. Czy jest to mozliwe i jak twmu zaradzic by wrocila to pelni zdrowulia i zycia sexualnego.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, rak szyjki macicy jest poważną i niebezpieczną chorobą, leczenie i jego zakres zależne jest od stopnia zaawansowania choroby. Z reguły odstępuje się od operacji w przypadku naciekania pochwy, ale bez dostępu do dokumentacji medycznej nie można stwierdzić, czy i w jakim zakresie zabieg został wykonany oraz jakie są możliwości leczenia. Przede wszystkim należy w tej sytuacji opierać się na zaleceniach ginekologa.