Petting w trakcie siedmiodniowej przerwy w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Cilest i w czasie 7-dniowej przerwy uprawiałam petting z chłopakiem. Czy w czasie tej 7-dniowej przerwy również byłam chroniona antykoncepcyjnie dzięki tabletkom? Dodam, że ja byłam w majtkach, chłopak bez, ale nie wkładał mi palców do pochwy, a jedynie ocierał się o mnie przez moją bieliznę. Jestem dziewicą. Czy jest możliwe, że plemniki dostały się do pochwy i istnieje ryzyko ciąży? Czy powinnam postarać się o tabletkę "po"? Dodam, że mam PCOS i niedoczynność tarczycy (biorę Euthyrox N25). Bardzo proszę o szybką odpowiedź, martwię się, że to było nieodpowiedzialne i zajdę w ciążę (mam 19 lat). Pozdrawiam i dziękuję.

Witam serdecznie, w przypadku regularnego stosowania tabletek antykoncepcyjnych nie ma wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia, a ochrona zapewniona jest przez przez cały czas, w tym w czasie trwania 7-dniowej przerwy. W Pani przypadku ryzyko ciąży było znikome. Jeżeli stosuje Pani tabletki, jest ono niemal równe zeru. Pozdrawiam