Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pieczenie i kłucie cewki moczowej - co się dzieje?

Mam 27 lat. Od dłuższego już czasu czuję w cewce moczowej, czyli w żołędziu kłucie i pieczenie cały czas. Chodzi mi o czubek żołędzia. Mam także wrażenie oddawania moczu. Przy okazji pragnę nadmienić, że robiłem już badanie moczu oraz posiew moczu i w sumie są one ok. Byłem u urologa i on na razie sam nie wie, co to może być. Brałem już różne leki przepisane mi, ale jak na razie nic mi nie pomogło. Więc nie wiem już co robić, a pieczenie nie ustępuje. Stąd moje zapytanie, co to może być i jak to wyleczyć? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję z góry!
27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie!
Określenie "w sumie wyniki są ok" nic mi nie mówi. Dla wykluczenia infekcji wskazane jest wykonanie posiewu pobranego bezpośrednio z cewki.
Sugeruję również oznaczenie poziomu glukozy we krwi. Często pieczenie w obrębie cewki moczowej jest pierwszym objawem nietolerancji glukozy, czy wręcz cukrzycy.
Pozdrawiam.

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy