Piekący ból żołądka po spożyciu obfitego posiłku

Witam, w piatek wieczorem dostalem piekacego bolu zoladka po spozyciu obfitego posilku i piwa. Bol utrzymywal,sie do rana i minal po zazyciu tabletki ibupromu. Calosci towarzyszylo ogolne wzdecie i obolaly w dotyku brzuch. Dzis, tj w niedziele przy ucisku prawej czesci podbrzusza odczuwam bol. Bolu nie ma bez ucisku, chociaz momentami odczuwam bardzo lekkie pobolewanie zalezne od pozycji ciala. Czy ten bol moze byc efektem silnego wzdecia (ktore juz minelo)? Czy mam zglosic sie do lekarza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogły być spowodowane błędem dietetycznym. W przypadku nawrotu dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza.