Pielęgnacja ucha po usunięciu drenu u 7-letniego dziecka

Usunięty dren z ucha - co dalej? Witam, Chciałabym dowiedzieć się, w jaki sposób pielęgnować ucho dziecka (7 lat) po usunięciu drena. Dren był założony przy okazji wycinania migdałów rok i trzy miesiące temu. Ponieważ nie wypadł samoistnie, lekarz zadecydował o jego operacyjnym usunięciu. Podczas pobytu w szpitalu, w czasie badania przedoperacyjnego lekarzowi udało się wyjąć dren. Wróciliśmy do domu, ale w nocy uch krwawiło. Co dalej powinniśmy z tym zrobić?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Ze względu na wystąpienie krwawienia z przewodu słuchowego wskazana jest konsultacja specjalisty laryngologa. Najlepiej byłoby gdyby skonsultowała się Pani z lekarzem, który operował dziecko.