Planowanie ciąży a anemia i WZW typu B

Witam 3 lata temu zachorowalam na niedokrwistosc megaloblastyczna z niedoboru wit.b12 na dzien dzisiejszy choroba niedaje znaku po 2 letnim leczeniu moje pytanie tyczy sie wzw B.poniewaz uprawiam stosunki sexsualne z osoba zarazona od ok roku a o partnera chorobie dowiedzielismy sie dzis tak jak on jestem przerazona czy moge sie zarazic .po jakim czasie moge wykonac badania na wzw B. A co jesli zajde w ciaze

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej mogła się Pani zakazić. Proszę niezwłocznie udać się do poradni chorób zakaźnych, gdzie lekarz pokieruje dalszym postępowaniem. Do czasu wyjaśnienia proszę postarać się powstrzymać od współżycia. Jeśli się Pani nie zakaziła, konieczne będzie wykonanie szczepienia.