Planowanie ciąży po zabiegu laparoskopii torbiela na jajniku

Witam 5 lat temu miałam wykonany zabieg laparoskopii torbiela na jajniku.Teraz mam 24 lata i staram się z mężem o dziecko i nam się nie udaje.Dodam również że parę dni przed miesiączką pojawia się brązowa wydzielina z pochwy.Co to może oznaczać? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam,
prawidłowo wykonany zabieg laparoskopowego usunięcia torbieli jajnika nie powinien mieć obecnie wpływu na Pani płodność.
Wydzielina brunatna przed miesiączką zdarza się i nie jest zjawiskiem niepokojącym.
W razie problemów z zajściem w ciążę trwających dłużej niż 6-12mcy mogą Państwo zgłosić się do poradni leczenia niepłodności,

Sugerowałabym obecnie wykonanie badania USG narządu rodnego z oceną obu jajników.

pozdrawiam