Pobolewanie podbrzusza i metaliczny posmak w buzi jako oznaki ciąży

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 25 kwietnia. 18 czerwca byłam u ginekologa z wynikiem badania BHCG i wynik był ujemny. Dziś jest 11 lipiec i miesiączki dalej nie mam już trzeci miesiąc. Pani doktor powiedziała ze pomimo iż nie mam miesiączki to mogę zajść w ciąże dodam że staramy się z mężem o dziecko. Ostatnio pobolewa mnie podbrzusze raz z prawej strony a raz z lewej. Miałam też raz taki metaliczny posmak w buzi. czy mogą to być oznaki ciąży? kiedy najlepiej zrobić test ciążowy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie opisanych objawów stwierdzić, czy zaszła Pani w ciążę. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po ostatnim stosunku.