Podejrzenie ciąży pozamacicznej a wyniki badań

Witam serdecznie.ostatnio bylam w szpitalu bo zaczelam krwawic,a 2 dni wczesniej wykonalan 2 testy i byly pozytywne.podejzewano u mnie ciaze pozamaciczna.ale po badaniu usg wykluczono jaka kolwiek patologie.zrobiono mi rowniez badanie krwi.1 wyszlo 5,6.Nastepne 25,1 potem wykonalam kolejne badanie krwi 77,na usg nic nie bylo widac.ponowilam jak kazal lekarz badanie krwi,moja beta hcg spadla do 37.co to oznacza.mam nie regularne cykle,ostatnia to2.10.2013.mam sie za 2 tygodnie zglosic na kontrole

Witam serdecznie. Jeżeli poziom beta hCG uległ obniżeniu nie rokuje to zbyt dobrze dla ciąży. Warto jednak zauważyć iż taki może wynikać z innych norm i metod oznaczania w konkretnym laboratorium. Kluczowe dla prawidłowej ciąży jest wzrost tego parametru oraz badania USG oceniające ewentualną ciążę.