Podejrzenie leukoplakii sromu

Jestem kobieta mam 40 lat,Bylam z wizyta u ginekologa, stwierdzono u mnie podejrzenie leukoplakii sromu. Dostałam skierowanie do szpitala na wycinek. Jak się pytałam leczenie jest długotrwałe.Czy takie badanie jest bolesne i jak przebiega.Czy wycięcie jest duże i czy nie spowoduje większych przez to komplikacji,jesli to stan przednowotworowy ? Dostałam maście i witaminy. Czy takie badanie można uniknąć czy jest koniecne. mam obawy na samo określenie ,,wycinek,, .

Proszę Pani, dopóki nie mamy potwierdzenia histopatologicznego z wycinka, to każde leczenie jest leczeniem "w ciemno". W związku z tym powinna Pani zdecydować się na pobranie wycinka ze sromu ( zabieg krotkotrwały w znieczuleniu miejscowym). Pozdrawiam