Podejrzenie niedoczynności tarczycy u niemowlaka

Witam! Mój synek gdy miał miesiąc miał robione TSH - wynik 4,210 ulU/ml (pozostałe wyniki to: WBC-7,2 x10^3/ul; RBC-2,96 x10^6/ul; HGB-9,8 g/dl; HCT 26,7%; MCV-90,2 fL; MCH-33,1 pg; MCHC-36,7 g/dl; PLT-280 x10^3/uL). Obecnie ma 2 miesiące i TSH-4,030 ulU/ml (pozostałe wyniki to:WBC-7,9 x10^3/ul; RBC-3,6 8x10^6/ul; HGB-10,8 g/dl; HCT 30,7%; MCV-83,4 fL; MCH-29,3 pg; MCHC-35,2 g/dl; PLT-318 x10^3/uL). Od tygodnia bierze ćwierć tabletki Euthyrox N25 dziennie, a od dziś pediatra zaordynował zwiększenie dawki do połowy tabletki dziennie. Proszę o zinterpretowanie wyników TSH dla tak małego dziecka i czy rzeczywiście jego wyniki wskazują na niedoczynność tarczycy.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Myślę, że powinna Pani skonsultować się z endokrynologiem w tej sprawie, ponieważ według mnie TSH Pani syna mieści się w granicach normy dla takiego wieku i nie bardzo wiem skąd podejrzenie niedoczynności tarczycy (normy dla niemowląt są inne niż dla dorosłych i w przypadku 2 miesięcznego dziecka górna granica to około 8 ulU/ml). Najlepiej będzie skonsultować z endokrynologiem te wyniki. Pozdrawiam!