Podejrzenie stożka rogówki

WITAM, JESTEM PO WIZYCIE U LEKARZA OKULISTY - PODEJRZEWA STOŻEK ROGÓWKI. JAKIE SĄ OBJAWY TEJ CHOROBY I JAK MOŻNA JĄ WYLECZYĆ?? Z POWAŻANIEM jUSTYNA

Lek. Katarzyna Szymczak

Stożek rogówki może prowadzić do znacznego zaburzenia wzroku – pacjenci często skarżą się na niewyraźne lub mnogie widzenie obrazu oraz nadwrażliwość na światło. Leczenie zachowawcze: okulary, soczewki, operacyjne: przeszczep rogówki, epikeratofakia.
Pozdrawiam

Witam.stozek jest znieksztalceniem nieregularnym.duzym astygmstyzmem.w jednym miejscu rogowka ulega scienczeniu i tam sie uwypukla.nie da sie tego skorygowac ojularami.pacjent zle widzi.leczenie jest operacyjne.zabieg cross linking lub pirscienie wszczepiane do rogowki.decyduje chirurg w zaleznosci od stopnia zaawansowania stozka.male stozki nosza twarde soczewki kontaktowe.pozdrawiam

Witam.
Proponuję wykonać dodatkowo topografię rogówki i wówczas będzie wiadomo czy jest to stożek rogówki czy tez nie .
Pozdrawiam