Podłużne jajo płodowe a ryzyko poronienia

Witam. Bylam na usg, wedlug bHCG to3-4 tydz c (108 bHCG). Wg ostatniej miesiaczki- 6 tydzien. Lekarz powiedział ze "niezbyt dobrze to wyglada". Jajo plodowe jest podluzne a nie foremne, słabo widoczny obraz utrudnial tez znalezienie zarodka.. Lekarz mowi ze moze skonczyc sie poronieniem... Czy to faktycznie zle objawy czy zbyt wczesnie na diagnoze? Prosze o odpowiedz bo bardzo sie stresuje...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest obserwacja. Niemniej jednak należy liczyć się z ryzykiem poronienia. Proszę stosować się do wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego.