Podwójne widzenie a wszczepienie soczewki bioanalogicznej

Mam pytanie odnośnie wzroku. Zrobilem testy wzroku i jednym okiem widze od urodzenia po dziś dzień bardzo dobrze, potrafie przeczytać wszystkie literki nawet te najmniejsze z daleka, a innym widze trochę podwojnie, mimo ze ostrość ustawia się, ale to podwojnie nie pozwala czytac liter, ponieważ każdy punkt jest podzielony na 2 i lekko faluje pomiędzy. Skoro okulary wogole na to nie dzialaja, czy da się to jakos naprawić ? Może wszepienie jakiejś rogówki bioanalogicznej ?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednooczne podwójne widzenie może występować w zaburzeniach takich jak podwichnięcie soczewki, astygmatyzm, przymglenie rogówki czy zaćma. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u okulisty. Do poradni okulistycznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.