Podwyższona hemoglobina u 8-latki

Witam Moja 8 letnia córka ma podwyższoną hemoglobinę 14,7 i MCHC 37. Reszta wyników w normie. Pytanie moje czy mam u niej przeprowadzać dalszą diagnostykę?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik przekracza normę w niewielkim stopniu. Warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym aby ocenił go w korelacji z danymi klinicznymi i zadecydował o dalszym postępowaniu.