Podwyższona hemoglobina w badaniach krwi u 3-latki

Witam, w badaniu krwi u mojej 3-letniej córeczki wyszła podwyższona hemoglobina 14,4 przy normie (11,00-14,00) oraz hematokryt 42,2 przy normie (33-42) a w korekcie mikroskopowej rozmazu krwi kwasochłonne 5 (norma 1-4). Poza tym wszystko w normie. Proszę o informację czy te wyniki są niepokojące i co mogą oznaczać? Może dodam, że moja córka często ziewa i jest senna.

Lek. Tomasz Budlewski

Te wyniki nieznacznie przekraczają normę i raczej nie ma powodu do niepokoju, może dziecko było odwodnione przez pobraniem krwi. Można powtórzyć wyniki jęsli Panią niepokoją. Niech dziecko wypije ok. 200 ml wody niegazowanej przed badaniem