Podwyższona liczba krwinek w morfologii dziecka

Mam 6-letnie dziecko i niepokoję się jej wynikami; Może je przedstawię, bo kompletnie nie wiem o co chodzi – WBC - 12,7; LYM - 3,3; MON - 1,1; GRA - 8,3; LYM% - 25,8; MON% - 8,6; GRA% - 65,6; RBC - 5,01; HGB - 13,7; HCT - 40,4; MCV - 80,7; MCH - 27,3; MCHC - 33,9; RDW - 13,1; PLT - 372; MPV - 8,7 To są jej wyniki a do tego ciągle ma kaszel i nie wiem co robić. Bardzo proszę o radę.

KOBIETA, 6 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Jeśli chodzi o wyniki morfologii to nie są one bardzo złe. Podwyższona jest liczba krwinek białych co rzeczywiście świadczyłoby o infekcji w organizmie, a poza tym w zasadzie wyniki są prawidłowe. Nie umiem niestety wypowiedzieć się co do kaszlu, ponieważ nie mam możliwości zbadania dziecka. Na temat dalszej diagnostyki i dalszego leczenia powinien wypowiedzieć się pediatra dziecka. Pozdrawiam!