Podwyższone anty-TPO i anty-TG

Czy przy podwyższonym anty tp i tg mozna tyć? Mimo diety i ćwiczeń waga mi rośnie?

Magdalena Mroczek

Przyczyną tycia może być niedoczynność tarczycy. Anty TP i anty TG mogą wzrastać przy wielu chorobach tarczycy (np. choroby zapalne tarczycy). Ważne jest postawienie właściwej diagnozy i wdrożenie leczenia - najlepiej zrobi to endokrynolog. Prawdopodobnie konieczne będzie też wykonanie dodatkowych badań.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

anty TPO i anty TG nie wpływa na metabolizm ciała. Natomiast wpływ na to może mieć niedoczynność tarczycy przy której trudno zrzucić kilogramy.

Pozdrawiam.